TAUNUS THERME

Ukazatel směru

Stručný popis stavby
Od března 2014 je návštěvníkům termálních lázní k dispozici dalších 800 m2 užitné plochy. Orientální lázně Hamam Paradies zde uchvacují svým náročným designem a přitom byl téměř výlučně proveden metodou suché stavby.
Stavební projekty
Volný čas
Client
Werner Wicker
Město
Bad Homburg, Germany
Země
Germany
Komentář autora projektu
Kupole má průměr 5,20 m a byla zhotovena z 33 tvarových dílů. 16 kruhových úsečí vždy ze dvou segmentových dílů vytváří zaoblení, menší kruhový prstenec zakončuje otvor na horní straně. Přechody u styků desek a stejně tak i dilatační spáry bylo možné provést s velmi malým odstupem díky nepatrnému smrštění a bobtnání a minimální deformaci desek LaHydro i v prostředí silně zatíženém vlhkostí. Povrchové plochy tak působí obzvláště rovným dojmem. Lze přemístit také výřezy desek libovolného tvaru a otvory pro světelné vývody.
Komentář investora
V areálu Hamam Paradies v termálních lázních Taunus Therme v Bad Homburgu se prezentuje obrovské spektrum designových možností, které lze s paletou výrobků Siniat realizovat. I pro náročnou výstavbu nabízí specialista suché stavby individuální a komplexní řešení.

fáze výstavby

Plavecký a termální bazén, sprchový chrám, teplovzdušné, horkovzdušné a parní lázně, solná kamenná lehátka ve světelné mořské jeskyni a horký kámen v Hamam Centru. Lázeňská léčba složená z 15 stanovišť vede rozmanitým areálem zdraví v kombinaci světla, barev a tvarů. Prostorově vyvolávají především velké hvězdnaté nebe a také zlaté střešní kupole pocit orientu. Palmové sloupy a ornamentální dlaždice tento dojem završují. Působivá mnohotvárnost tvarů, ale i velké rozdíly teplot a vzdušné vlhkosti v jednotlivých prostorech lázní kladly vysoké požadavky na použité materiály a vynutily si realizaci speciálních řešení suché stavby.

Inovativní, chytré a efektivní řešení
Zkoušené a certifikované řešení
Angažovaný v udržitelnosti výstavby