MEDIENBRUECKE MUENCHEN

Ukazatel směru

Stručný popis stavby
Medienbrücke, třípodlažní administrativní objekt, zavěšený na dvou mohutných věžích, se prezentuje u mnichovského východního nádraží naprosto nevídaným způsobem. Pro stropní podhled 90 metrů zavěšeného objektu byly použity cementové desky suché stavby Hydropanel společnosti Siniat.
Stavební projekty
Kanceláře
Hodnota projektu
30 Mio EUR
Client
IVG Businesspark Media Works Munich II GmbH & Co. KG, München
Suchá stavba
Trockenbau München GmbH, München
Subcontractor
30 Mio EUR
Město
München
Země
Germany
Komentář autora projektu
Celkem 1 200 m2 podhledů Medienbrücke je obloženo hydropanely. Hydropanel poskytuje spolu s povrstvenou kovovou nosnou konstrukcí optimální systémové řešení pro zajištění trvalé kvality. Vysoká pevnost desek suché stavby Siniat umožňuje stabilní a trvanlivou montáž i v silně exponovaném prostředí s vysokým zatížením větrem.
Komentář investora
Futuristická budova budící obdiv poznamenává výraznou měrou mnichovskou podobu města. Vznáší se nad mnichovským areálem Media Works. Vysoce kvalitní loftové kanceláře rozložené na ploše cca 7 000 m2 jsou pronajaty podniku z mediální branže. Panoramatický pohled na Mnichov a Alpy je zaručen.

fáze výstavby

Komerční park „Media Works“ u mnichovského východního nádraží je již cca od roku 1940 lokalitou četných mediálních a módních podniků. S Medienbrücke, třípodlažním administrativním objektem, zavěšeným na dvou mohutných věžích, doplnila architektonická kancelář Steidle Architekten areál naprosto nevídaným způsobem. Pro stropní podhled 90 metrů zavěšeného objektu zvolila renomovaná kancelář cementové desky suché stavby Hydropanel společnosti Siniat. Ve výšce téměř 50 metrů zajišťují robustní a proti vlhkosti odolné desky bezpečnost zejména při zdejším zatížení větrem.

Inovativní, chytré a efektivní řešení
Zkoušené a certifikované řešení
Angažovaný v udržitelnosti výstavby