LOOP 5

Ukazatel směru

Stručný popis stavby
Sádrokartonové tvarové díly poskytují široký prostor pro umělecké ztvárnění. V nákupním centru LOOP 5 jsou použity s mimořádným úspěchem. Letectví je přitom centrálním tématem: S bohatým fasetováním, osvícený světlem, luxusní a emocionální.
Client
Sonae Sierra / Foncière Euris
Suchá stavba
Lindner AG, Arnsdorf, Klaus Heldmann
Město
Weiterstadt
Země
Germany
Komentář autora projektu
„Vzorek pod stropem „Food Court“ symbolizuje leteckou přehlídku s letadly provádějícími loopingy a rotujícími za letu. Osvětlené linie znázorňují kondenzační stopy, které letadla vykreslují na nebi.“
Autor projektu
José Quintela, Chief Design Officer Sonae Sierra
Komentář investora
LOOP 5 poutá pozornost díky stropním dílům z tvarových dílů s bohatým fasetováním. Každý je jedinečný a zprostředkovává různým oblastem centra individuální ráz.

fáze výstavby

Nákupní centrum LOOP 5 ve Weiterstadtu okouzluje nezaměnitelnou atmosférou a velikostí: Komplex otevřený na podzim 2009 měří 320 x 150 m. Na 105 000 m2 podlahové plochy brutto očekává návštěvníky 177 obchodů a atraktivní gastronomický úsek. LOOP 5 sází v plném rozsahu na letectví: „Loop“ přihlíží k blízkosti frankfurtského letiště, jakož i kontrolního centra Evropské vesmírné agentury ESA v Darmstadtu. Číslo „5“ odkazuje na dálnici A5 probíhající v bezprostřední blízkosti. Uměleckému ztvárnění byl poskytnut velký prostor díky tvarovým sádrokartonovým dílům Siniat. Fascinující výsledek: Tvary s bohatým fasetováním, světlem osvícené prvky, emocionální výsledky.

Inovativní, chytré a efektivní řešení
Zkoušené a certifikované řešení
Angažovaný v udržitelnosti výstavby