HELIOS KLINIKUM Berlin

Ukazatel směru

Stručný popis stavby
Klinika Berlin-Buch otevřená v červnu roku 2007 spojuje pohodlí pacientů s flexibilitou a funkčností. Tak např. vytvářejí speciálně sladěné šachtové stěny Siniat optimální manévrovací prostor pro přepravu lůžek.
Stavební projekty
Zdraví
Hodnota projektu
200 Mio. EUR
Client
Helios Kliniken GmbH, Berlin
Město
Berlin, Deutschland
Komentář autora projektu
„Schváleny byly oboustranně opláštěné oblé konstrukce stěn nebo rovné šachtové stěny. Zde se ale jedná o kulatou šachtovou stěnu. Lze je upnout na jedné straně sádrokartonové desky. Na druhé straně bezprostředně přiléhá kompletně prefabrikovaná sanitární buňka."
Autor projektu
Wolfgang Schlüter, Vertrieb Siniat GmbH
Komentář investora
„Velkou nemocnici jsme museli navrhnout přehledně a příjemně, umožnit funkční a pracovní vztahy a zohlednit požadavky památkové péče v celkově náročném komplexu."
Investor projektu
Wolfgang Thiede, Architekt

fáze výstavby

Klinika Berlin-Buch spojuje špičkovou medicínu s příjemnou atmosférou a hotelovým komfortem. Novostavba je začleněna do stávajícího, památkově chráněného areálu nemocnice od architekta a městského rady Ludwiga Hoffmanna. Osy komunikací, výška hřebenu a červená kabřincová fasáda odpovídají rázu 100letého komplexu. Na chodbách ošetřovacích stanic se nachází zvláštnost budov stavěných metodou suché stavby: oblé šachtové stěny Siniat.

Inovativní, chytré a efektivní řešení
Zkoušené a certifikované řešení
Angažovaný v udržitelnosti výstavby