ZDF Nachrichtenstudio

Mainz
Přejít na:

Ukazatel směru

  • stavební projekty Volný čas a nakupování
  • hodnota projektu 30 Mio. EUR
  • stavitel ZDF Mainz
  • suchá stavba Lindner AG

Velké studio N1 s 680 m2 je vybaveno třemi kamerami, dvěma robotickými kamerami a 200 reflektory. Malé studio N2 s 330 m2 plochy má jednu robotickou kameru, jednu studiovou kameru a kolem 100 lamp. Centrum tvoří moderátorský ostrůvek, sestávající vždy ze třech křídel – futuristicky působící stůl z ořechového dřeva, akrylátového skla a koženky. Stěny slouží vždy jako projekční plochy. To vyžaduje absolutně hladký povrch a žádné rohy a hrany.

fáze výstavby

Stěny – lépe řečeno projekční plochy – pro virtuální třídimenzionální zobrazení v prostorovém úhlu 360° mají zcela specifické požadavky. Podstatné je, aby nebyl vrhán absolutně žádný stín, nebo nebyl ničím ovlivňován obraz: Projekční plocha musí být absolutně hladká a rovná – to konkrétně znamená: žádné rohy, žádné ohraničení mezi podlahou a stěnou, žádné dilatační spáry.

Bez tvorby trhlin

Sádrokartonové tvarové díly Siniat z LaArt, u kterých lze prakticky vyloučit tvorbu trhlin, jsou předurčeny pro splnění všech požadavků.

Trojrozměrné

Pomocí těchto skleněnými vlákny zesílenými sádrokartonových tvarových dílů lze snadno a ve vysoké kvalitě zhotovit i třírozměrné konstrukce.

„Materiál se z přímé blízkosti jeví jako velmi hladký a filigránský. Na to si ale velmi rychle zvyknete.“

Arne EbelingerLindner AG

efekt

„Můžeme nyní v německé televizi produkovat srozumitelné zprávy."

Elmar Theveßen, stellvertretende Chefredakteur
ZDF, Mainz

Siniat blízko k vám