Přejít na:

Ukazatel směru

  • stavební projekty Kanceláře a průmysl
  • stavitel Wilo SE, Dortmund
  • suchá stavba Jaeger Ausbau GmbH + Co KG, Dortmund

Pobočka podniku Wilo SE ve východovestfálském Mindenu, který má pobočky ve více než 70 zemích, se specializuje na návrh a výrobu čerpacích stanic odpadních vod. V cca 2 000 m2 velké hale bylo dostatek místa k integraci pracovišť vývojových pracovníků. Důležitým předpokladem bylo, aby byly kanceláře realizovány rychle a hospodárně a byly zvukově izolované od velmi hlučné výroby. Tuto ústřední úlohu splnily víceúčelové sádrokartonové desky LaPlura použité ve stěnách Siniat s jednoduchou konstrukcí a prostorovém systému Siniat.

fáze výstavby

Dvoupatrová, 4,8 metrů široká a asi 23 metrů dlouhá novostavba je začleněna do výrobní haly. Nachází se v ní tři kanceláře pro asi deset osob, odpočinková místnost a sanitární prostory. Zatímco je spodní podlaží provedeno z nosné ocelové konstrukce se stěnami s kovovými podpěrami, bylo nadzemní podlaží realizováno jako obzvlášť lehká konstrukce kompletního prostorového systému suché stavby Siniat. Obě podlaží jsou opláštěna dvěma vrstvami sádrokartonových desek Siniat LaPlura s vyztužením dřevěným vláknem a impregnovaným jádrem.

Prostorový systém

Pomocí prostorového systému Siniat vybudovali pověření montéři suché stavby v horním patře během minimální doby samonosnou konstrukci.

Bezpečnější

Jako jedna z nejtvrdších sádrokartonových desek zaručuje deska LaPlura vynikající protipožární ochranu a ochranu proti vlhkosti. S dvojitým opláštěním dosahuje třídy požární odolnosti F30-A.

Modulární stavebnicový systém umožňuje rychle a bez komplikací vytvořit kompletní interiéry budov. Je jedno, zda profily, opláštění, hmoždinky nebo šrouby – všechny prvky prostorových systémů Siniat pochází od jednoho dodavatele, jsou vzájemně perfektně sladěné a neomezeně kombinovatelné.

efekt

Po dobře půl roku v nových kancelářských prostorech došli zaměstnanci k vysoce uspokojivému závěru: Díky vynikající zpracovatelnosti vzájemně sladěných systémů a spolehlivých protihlukových vlastností produktů Siniat nevniká do kancelářských prostor při provozu výrobních strojů žádný hluk.


Siniat blízko k vám