VR Bank Südpfalz

Landau
Přejít na:

Ukazatel směru

  • stavební projekty Kanceláře a průmysl
  • stavitel VR Bank Südpfalz eG, Landau
  • suchá stavba Rocker GmbH, Edenkoben

Světlejší, přátelská atmosféra – modernizovaná centrála VR banky Südpfalz v Landau nabízí nyní výrazně více prostoru pro „aktivní“ servis. V centru je nyní akrylátová elipsa s multifunkčními 24 hodinovými samoobslužnými servisními přístroji, obklopená moderními pulty a skleněnými kancelářemi pro osobní kontakt. Design stropu přitom podporuje chuť ke komunikaci. V prostoru mezi ventilačním potrubím byly optimálně využity světelné kruhy ze sádrokartonových tvarových dílů LaForm. Požadované kvality povrchu Q3 bylo docíleno bílými sádrokartonovými deskami LaDeko s minimálními nároky na tmelení.

fáze výstavby

Více velkorysosti díky větší výšce stropů – u VR banky to bylo kvůli ventilačnímu potrubí a technickým instalacím v dutých stropních prostorech možné pouze v některých dílčích oblastech. Tak vznikl nápad, integrovat světelné okruhy do zbývajících meziprostorů.

Zakřivené

Světelný strop podporuje chuť ke komunikaci, světelné kruhy zvou k setrvání.

Světelné kruhy

Bylo realizováno čtrnáct světelných kruhů z prefabrikovaných tvarových dílů LaForm s různými poloměry. Jsou složeny vždy ze čtyř – největší z pěti – jednotlivých prvků.

„Tak jsou meziprostory optimálně využity a celý prostor působí vizuálně jako vyšší.“

Thomas Blinn, Freier InnenarchitektAKBW, Weingarten

efekt

„Koncepce a filozofie naší banky se opět shledávají v nově vybudované hale: Transparence, člověk ve středu zájmu, individuální poradenství, jakož i místo akcí pro předávání znalostí a pro síťové zařízení."

Christoph Ochs, Bankvorstand
VR Bank Südpfalz

Siniat blízko k vám