Talstation Steinbergbahn

Leogang, Österreich
Přejít na:

Ukazatel směru

  • stavební projekty Volný čas a nakupování
  • stavitel Leoganger Bergbahnen Ges.m.b.H, Leogang (Österreich)
  • suchá stavba Holzbau Georg Gschwandtl, Maria Alm (Österreich)

S elegancí a dynamičností – tak vítá dolní stanice nové lanovky Steinbergbahn v oblíbeném centru zimních sportů Leogangu v Salcbursku své návštěvníky. Expresivně tvarovaná budova sjednocuje množství funkcí a umožňuje návštěvníkům současně i dobrou orientaci. Architekti manufaktury W2 chtěli stavební objekt sladit s okolní horskou krajinou a pohled nasměrovat směrem do přírody. Zakřivené stropy vnitřních i venkovních prostor byly realizovány pomocí hladkých, bílých omítnutých povrchových ploch suché stavby. Dřevěná nosná konstrukce byla opláštěna sádrokartonovými deskami LaHydro velmi odolnými proti vlhkosti, schopnými přizpůsobení rádiusům.

fáze výstavby

Velkorysé omítnuté plochy formují podhledy dvoupodlažní budovy. Při jejich provádění se jednalo o obzvláštní výzvu pro suchou stavbu - jak z hlediska velkých teplotních rozdílů v průběhu ročních období a měnícího se zatížení vlhkostí, tak i dynamicky tvarovaného stavebního objektu. Dle podmínek výběrového řízení bylo pro venkovní prostory nevystavené přímému vlivu povětrnosti a otevřený interiér dolní stanice nutné opláštění obzvláště odolné proti vlhkosti.

Jednoduchost

Desky LaHydro se ve srovnání s cementovými deskami vyznačují jednoduchou zpracovatelností.

Ohebnost

Protože s ohledem na tvar budovy neměla žádná z více než 700 zabudovaných desek rovnou povrchovou plochu, byla obzvláště důležitá ohebnost sádrokartonových desek.

„Vyhotovili jsme první skicy pro pokládku, které byly návazně odsouhlaseny aplikačním technikem společnosti Siniat v Oberurselu.“

Georg GschwandtlHolzbau Georg Gschwandtl, Maria Alm (Österreich)

efekt

Více než 270 kilometrů sjezdovek a 70 vysoce moderních lanovek a vleků nabízí lyžařský cirkus svým návštěvníkům v zimní sezóně 2015/16. Lyžařský cirkus Saalbach Hinterglemm Leogang a Fieberbrunn jsou tak největším sloučeným lyžařským regionem Rakouska.


Siniat blízko k vám