Orangerie

Bad Homburg
Přejít na:

Ukazatel směru

  • stavební projekty Volný čas a nakupování
  • stavitel Mensinger Malerwerkstätten GmbH, Frankfurt am Main
  • suchá stavba Kraft Akustik-Bau, Ortenberg

Již více než 100 let je město Bad Homburg vor der Höhe lázeňským místem. V jeho srdci se nachází jeden z největších lázeňských parků Německa. Komplex kolem historické oranžérie získal v rámci rozsáhlé sanace zpět svůj původní vzhled. Současně se musela ve vnějším prostoru oranžérie zajistit vyhovující koncertní atmosféra, což si dodatečně vyžádalo rozsáhlou akustickou sanaci. Nyní oranžérie přesvědčuje použitím speciálních sádrokartonových desek LaHydro Akustik svou vynikající akustikou a elegantním vzhledem.

fáze výstavby

Koncerty ve venkovní části mají zcela zvláštní atmosféru. Venkovní produkce jsou ale pro hudebníky také velkou výzvou – zejména, co se týče akustiky. Problémy s kvalitou zvuku a prostorovou akustikou donutily oranžérii v Bad Homburgu k akustické modernizaci sloupové haly. Hudba, která se v pavilonu hraje, musí být bezvadně srozumitelná, s co nejmenším nežádoucím hlukem. Proto padlo rozhodnutí pro akusticky účinný strop v suché stavbě z děrovaných sádrokartonových desek s akustickou omítkou.

Akustika

Na rozdíl od akustické modernizace v interiéru byla u použitých produktů suché stavby dodatečně požadována absolutní odolnost proti vlhku.

Kvalita zvuku

Proto byly jako akustické desky použity desky LaHydro, aby byla zaručena mimo ochrany proti vlhkosti i požadovaná kvalita zvuku.

„Pro tento projekt jsme se rozhodli pro speciální desky LaHydro v akustické variantě od společnosti Siniat. Zaručují vysokou odolnost proti vlhkosti a splňují současně požadavky na ochranu proti hluku. Obvyklé sádrokartonové desky to nejsou schopny zaručit.“

Thomas KraftKraft Akustik-Bau, Ortenberg

efekt

V rámci rozsáhlých sanačních a restauračních prací dle návrhu architektů skupiny Vliamos und Partner byla oranžérie v roce 2011 uvedena do svého původního stavu.


Siniat blízko k vám