Medienbruecke Muenchen

München
Přejít na:

Ukazatel směru

  • stavební projekty Kanceláře a průmysl
  • stavitel IVG Businesspark Media Works Munich II GmbH & Co. KG, München
  • suchá stavba Trockenbau München GmbH, München
  • účastníci projektu 30 Mio EUR

Komerční park „Media Works“ u mnichovského východního nádraží je již cca od roku 1940 lokalitou četných mediálních a módních podniků. S Medienbrücke, třípodlažním administrativním objektem, zavěšeným na dvou mohutných věžích, doplnila architektonická kancelář Steidle Architekten areál naprosto nevídaným způsobem. Pro stropní podhled 90 metrů zavěšeného objektu zvolila renomovaná kancelář cementové desky suché stavby Hydropanel společnosti Siniat. Ve výšce téměř 50 metrů zajišťují robustní a proti vlhkosti odolné desky bezpečnost zejména při zdejším zatížení větrem.

fáze výstavby

Vzhledem k mostnímu typu konstrukce vznikly velké, uzavřené, venkovní plochy, nevystavené přímému vlivu povětrnosti, konstruované jako zavěšené podhledy.

Cílem architektonického řešení bylo vytvoření hladkého, homogenního vzhledu.

Všechny styky desek byly pečlivě vytmeleny, takže mezi tabulemi suché stavby nelze rozeznat žádné přechody.

Celkem 1 200 m2 podhledů Medienbrücke je obloženo hydropanely. Hydropanel poskytuje spolu s povrstvenou kovovou nosnou konstrukcí optimální systémové řešení pro zajištění trvalé kvality. Vysoká pevnost desek suché stavby Siniat umožňuje stabilní a trvanlivou montáž i v silně exponovaném prostředí s vysokým zatížením větrem.

efekt

Futuristická budova budící obdiv poznamenává výraznou měrou mnichovskou podobu města. Vznáší se nad mnichovským areálem Media Works. Vysoce kvalitní loftové kanceláře rozložené na ploše cca 7 000 m2 jsou pronajaty podniku z mediální branže. Panoramatický pohled na Mnichov a Alpy je zaručen.


Siniat blízko k vám