Přejít na:

Ukazatel směru

  • stavební projekty Volný čas a nakupování
  • stavitel Sonae Sierra / Foncière Euris
  • suchá stavba Lindner AG, Arnsdorf, Klaus Heldmann

Nákupní centrum LOOP 5 ve Weiterstadtu okouzluje nezaměnitelnou atmosférou a velikostí: Komplex otevřený na podzim 2009 měří 320 x 150 m. Na 105 000 m2 podlahové plochy brutto očekává návštěvníky 177 obchodů a atraktivní gastronomický úsek. LOOP 5 sází v plném rozsahu na letectví: „Loop“ přihlíží k blízkosti frankfurtského letiště, jakož i kontrolního centra Evropské vesmírné agentury ESA v Darmstadtu. Číslo „5“ odkazuje na dálnici A5 probíhající v bezprostřední blízkosti. Uměleckému ztvárnění byl poskytnut velký prostor díky tvarovým sádrokartonovým dílům Siniat. Fascinující výsledek: Tvary s bohatým fasetováním, světlem osvícené prvky, emocionální výsledky.

fáze výstavby

Motto Letectví se konsekventně prolíná všemi výtvarnými a architektonickými prvky. Představuje se ve čtyřech tematických koridorech. „Letecká přehlídka“ je ústředním bodem téměř 400 m2 velkého stropního pole. Ta se skládá ze 41 jednotlivých prvků. V průřezu jsou prvky jednodílné. Vnitřní plný kruh má průměr 1,30 m. V něm jsou integrována osvětlovací tělesa, sprinklerovo zařízení a reproduktory. Letecká přehlídka je vsazená do akustického stropu. Další designovým zlatým hřebem je cca 11,5 m x 17 m velká eliptická „Turbína“ nad bulvárem, kombinace různých sádrokartonových tvarových dílů. Speciální koncepce LED osvětlení se stále se měnícími barvami zajišťuje vizuální dojem „otáčení“ turbíny. I v sanitárních prostorech se opět nachází toto designové motto díky kupolovitému uspořádání stropu.

S mimořádným úspěchem

Architektonické plány stanovily rozměry, průběh a šířku „kondenzačních stop“ a rovněž světelné štěrbiny a v nich integrované typy svítidel. Všechny další detaily bylo nutno dopracovat.

Elipsy

Identické elipsy jsou dlouhé úctyhodných 42 m a široké 11 m. Ohnuté vnitřní plochy jsou provedeny z obzvláště ohebných desek LaCurve.

„Vzorek pod stropem „Food Court“ symbolizuje leteckou přehlídku s letadly provádějícími loopingy a rotujícími za letu. Osvětlené linie znázorňují kondenzační stopy, které letadla vykreslují na nebi.“

José Quintela, Chief Design OfficerSonae Sierra

efekt

LOOP 5 poutá pozornost díky stropním dílům z tvarových dílů s bohatým fasetováním. Každý je jedinečný a zprostředkovává různým oblastem centra individuální ráz.


Siniat blízko k vám