Helios Klinikum

Berlin
Přejít na:

Ukazatel směru

  • stavební projekty Hotely a zdraví
  • hodnota projektu 200 Mio. EUR
  • stavitel Helios Kliniken GmbH, Berlin

Klinika Berlin-Buch spojuje špičkovou medicínu s příjemnou atmosférou a hotelovým komfortem. Novostavba je začleněna do stávajícího, památkově chráněného areálu nemocnice od architekta a městského rady Ludwiga Hoffmanna. Osy komunikací, výška hřebenu a červená kabřincová fasáda odpovídají rázu 100letého komplexu. Na chodbách ošetřovacích stanic se nachází zvláštnost budov stavěných metodou suché stavby: oblé šachtové stěny Siniat.

fáze výstavby

Oválné tvarování neuvěřitelně uvolňuje design hal dlouhých téměř 40 m. Především ale vzniká optimální vstupní situace: S postelemi lze snadněji vyjet ven. K dispozici je více prostoru než při pravoúhlém provedení. To zamezuje případnému poškození přepravou lůžek.

Oblé šachtové stěny

Pro požadovanou šachtovou stěnu se perfektně hodí ohebné sádrokartonové desky Siniat LaCurve.

Ohnuté

Flexibilní, pouze 6,5 mm silné sádrokartonové desky se zploštělou hranou se vyznačují nízkou hmotností a snadným zpracováním. Desky LaCurve umožňují obzvláště ostré poloměry oblouku od 300 mm.

„Schváleny byly oboustranně opláštěné oblé konstrukce stěn nebo rovné šachtové stěny. Zde se ale jedná o kulatou šachtovou stěnu. Lze je upnout na jedné straně sádrokartonové desky. Na druhé straně bezprostředně přiléhá kompletně prefabrikovaná sanitární buňka."

Wolfgang Schlüter, VertriebSiniat GmbH

efekt

„Velkou nemocnici jsme museli navrhnout přehledně a příjemně, umožnit funkční a pracovní vztahy a zohlednit požadavky památkové péče v celkově náročném komplexu."

Wolfgang Thiede, Architekt
Architekturbüro TMK Berlin-Buch GmbH

Siniat blízko k vám