Jagdhotel Gabelbach

Ilmenau
Přejít na:

Ukazatel směru

  • stavební projekty Hotely a zdraví
  • stavitel Berg- und Jagdhotel Gabelbach GmbH, Ilmenau
  • suchá stavba Trockenbau GmbH Bücheloh, Wolfsberg
  • účastníci projektu 2015

V prostředí nedotčené přírody Duryňského lesa, nedaleko od Goethova města se nachází idylicky položený horský a lovecký hotel Gabelbach. Od roku 2014 proběhla jeho modernizace, kterou bylo dosaženo dnešního komfortu a současně historického architektonického šarmu a obnovení lesku uplynulých časů. Nový velkorysý lázeňský komplex „Gabelbach Spa“ přitom poutá pozornost svým mimořádným provedením stropu: Nad bazénem jiskří vypodobnění nočního hvězdnatého nebe.

fáze výstavby

Pro realizaci kreativních nápadů v maximální preciznosti a trvanlivosti byla nutná cílevědomá příprava a volba vhodných produktů. Proto se profesionálové pro suché stavby rozhodli pro speciální desky LaHydro od firmy Siniat. Jsou extrémně odolné vůči vlhkosti a mokru a vítězí pro svou jednoduchou zpracovatelnost. Při rozdělení desek se profesionálové pro suché stavby řídili rastrem nosné konstrukce. K další podmínce patřilo, že nesmí vzniknout žádné křížové spáry a desky musí být vždy přesazeny.

Bez problémů

Díky větší péči při projektování a prefabrikaci stropu probíhala montáž na staveništi s týmem šesti pracovníků bez problémů.

Trvale

Trvalá odolnost celého stropu je zaručena nosnou konstrukcí odolnou proti korozi.

„Protože je bazén umístěn venku přímo pod hvězdnatým nebem, bylo vzhledem k vysokým požadavkům a odolnosti proti vlhkosti jasné, že nepřicházejí v úvahu žádné obvyklé sádrokartonové desky. Současně chceme u beztak náročné stropní konstrukce s početnými osvětlovacími body vyloučit cementem spojované desky a složité spárování.“

Danny Wedekind, GeschäftsführerTrockenbau GmbH Bücheloh

efekt

Velkorysý a moderně provedený plavecký bazén je hosty velmi oceňován. Pro jeho příjemné působení na návštěvníky je důležitá i akustika. Proto byly v přibližně dva metry širokém okrajovém pásmu kolem plaveckého bazénu použity akustické desky LaHydro Akustik s rozptýleným děrováním. Na stěnách plaveckého areálu, v převlékacích kabinách, v prostoru sprch a chodeb byly použity cementové desky Hydropanel.


Siniat blízko k vám