Hotel & SPA

Bad Horn
Přejít na:

Ukazatel směru

  • stavební projekty Hotely a zdraví
  • stavitel Hotel Bad Horn AG, Horn (Schweiz)
  • suchá stavba Spirig Isolationen AG, St. Gallen (Schweiz)

Ve čtyřhvězdičkovém superior hotelu „Bad Horn“ na švýcarském jižním břehu Bodamského jezera leží největší plavecký areál Švýcarska bezprostředně u nohou: samotné Bodamské jezero. Od srpna 2010 doplňuje rozmanitou nabídku hotelu 1 500 m² velký lázeňský a wellness komplex a sedm dodatečných pokojů. Podařilo se uvést do souladu atraktivní vzhled, vysoké funkční nároky a nároky hostů na klid. Byly pro to použity sádrokartonové desky LaHydro, speciálně vhodné pro extrémně mokré a vlhké prostředí. V provedení jako děrovaná deska LaHydro Akustik kromě toho trvale zlepšují prostorovou akustiku.

fáze výstavby

Speciální deska se přednostně vyznačuje extrémní odolností proti vlhkosti a mokru. Tu zajišťuje impregnace jádra a povrchové plochy. Tímto způsobem je zajištěna maximální bezpečnost proti provlhnutí a nižší smrštění a bobtnavost. Deska je extrémně odolná proti tvorbě plísně a absorpce vody je nižší než 3 %. Dodatečně k opláštění skleněným vliesem je provedení LaHydro Akustik opatřeno děrováním a na zadní straně akusticky účinnou izolační ochrannou fólií. Nosná konstrukce je – mimo standardní ochranu – opatřena dodatečnou protikorozní ochranou.

Akustika

Vzorek děrování je čtvercový - jako sladěná komponenta ušlechtilé, lineární architektury s jejími početnými hranatými prvky.

Odolné proti vlhkosti

Designový akustický strop, odolný proti vlhkosti je v celém lázeňském areálu. To má za prvé designové důvody, ale hovoří pro něj i jednoduché a rychlé zpracování.

„U obkladu jsme se rozhodli pro desky LaHydro Akustik, protože výrazně snižují vynaložené náklady. Po montáži je zapotřebí je pouze ještě přetřít.“

Thomas MauchleThomas Mauchle Architekt GmbH; Abtwil SG (Schweiz)

efekt

„Do sektoru wellness jsme rozsáhle investovali, v neposlední řadě, aby se zaručilo dobré vytížení. Chtěli jsme něco speciálního, krásného – takříkajíc vytvořit si doma moře. A právě pro vytvoření něčeho zvláštního pro nás bylo tak důležité zajištění nejvyšší kvality a vysoce jakostních materiálů. Samozřejmě přitom musely být splněny všechny funkční požadavky.“

Bernadette Hinny, Hotelleitung
Hotel Bad Horn AG, Horn (Schweiz)

Siniat blízko k vám