WILO-PUMPEN

Ukazatel směru

Stručný popis stavby
Administrativní trakt uvnitř výrobní haly tak, jak jej společnost Wilo SE, celosvětově vedoucí výrobce čerpacích systémů v pobočce Minden vybudovala, klade vysoké požadavky na protihlukovou ochranu. Pomocí prostorových a stěnových systémů Siniat vznikla lehká nosná konstrukce, která tuto funkci vysoce efektivně splňuje a vytváří příjemné pracovní prostředí.
Stavební projekty
Průmysl
Client
Wilo SE, Dortmund
Suchá stavba
Jaeger Ausbau GmbH + Co KG, Dortmund
Město
Minden
Země
Germany
Komentář autora projektu
Modulární stavebnicový systém umožňuje rychle a bez komplikací vytvořit kompletní interiéry budov. Je jedno, zda profily, opláštění, hmoždinky nebo šrouby – všechny prvky prostorových systémů Siniat pochází od jednoho dodavatele, jsou vzájemně perfektně sladěné a neomezeně kombinovatelné.
Komentář investora
Po dobře půl roku v nových kancelářských prostorech došli zaměstnanci k vysoce uspokojivému závěru: Díky vynikající zpracovatelnosti vzájemně sladěných systémů a spolehlivých protihlukových vlastností produktů Siniat nevniká do kancelářských prostor při provozu výrobních strojů žádný hluk.

fáze výstavby

Pobočka podniku Wilo SE ve východovestfálském Mindenu, který má pobočky ve více než 70 zemích, se specializuje na návrh a výrobu čerpacích stanic odpadních vod. V cca 2 000 m2 velké hale bylo dostatek místa k integraci pracovišť vývojových pracovníků. Důležitým předpokladem bylo, aby byly kanceláře realizovány rychle a hospodárně a byly zvukově izolované od velmi hlučné výroby. Tuto ústřední úlohu splnily víceúčelové sádrokartonové desky LaPlura použité ve stěnách Siniat s jednoduchou konstrukcí a prostorovém systému Siniat.

Inovativní, chytré a efektivní řešení
Zkoušené a certifikované řešení
Angažovaný v udržitelnosti výstavby