ORANGERIE

Ukazatel směru

Stručný popis stavby
Díky své vizuálně skryté protihlukové ochraně přesvědčuje oranžérie v Bad Homburgu od své sanace hosty ničím nerušeným požitkem z hudby. Perfektní akustiku přitom zajišťují speciální sádrokartonové desky LaHydro Akustik.
Stavební projekty
Veřejné budovy
Client
Mensinger Malerwerkstätten GmbH, Frankfurt am Main
Suchá stavba
Kraft Akustik-Bau, Ortenberg
Město
Bad Homburg
Země
Germany
Komentář autora projektu
„Pro tento projekt jsme se rozhodli pro speciální desky LaHydro v akustické variantě od společnosti Siniat. Zaručují vysokou odolnost proti vlhkosti a splňují současně požadavky na ochranu proti hluku. Obvyklé sádrokartonové desky to nejsou schopny zaručit.“
Autor projektu
Thomas Kraft Kraft Akustik-Bau, Ortenberg
Komentář investora
V rámci rozsáhlých sanačních a restauračních prací dle návrhu architektů skupiny Vliamos und Partner byla oranžérie v roce 2011 uvedena do svého původního stavu.

fáze výstavby

Již více než 100 let je město Bad Homburg vor der Höhe lázeňským místem. V jeho srdci se nachází jeden z největších lázeňských parků Německa. Komplex kolem historické oranžérie získal v rámci rozsáhlé sanace zpět svůj původní vzhled. Současně se musela ve vnějším prostoru oranžérie zajistit vyhovující koncertní atmosféra, což si dodatečně vyžádalo rozsáhlou akustickou sanaci. Nyní oranžérie přesvědčuje použitím speciálních sádrokartonových desek LaHydro Akustik svou vynikající akustikou a elegantním vzhledem.

Inovativní, chytré a efektivní řešení
Zkoušené a certifikované řešení
Angažovaný v udržitelnosti výstavby