JAGDHOTEL GABELBACH

Ukazatel směru

Stručný popis stavby
Srdcem nového lázeňského komplexu je téměř 100 m2 velký plavecký bazén, jehož mimořádné provedení stropu poutá pozornost: Nad bazénem jiskří vypodobnění nočního hvězdnatého nebe.
Stavební projekty
Hotely
Client
Berg- und Jagdhotel Gabelbach GmbH, Ilmenau
Suchá stavba
Trockenbau GmbH Bücheloh, Wolfsberg
Subcontractor
2015
Město
Ilmenau
Země
Germany
Komentář autora projektu
„Protože je bazén umístěn venku přímo pod hvězdnatým nebem, bylo vzhledem k vysokým požadavkům a odolnosti proti vlhkosti jasné, že nepřicházejí v úvahu žádné obvyklé sádrokartonové desky. Současně chceme u beztak náročné stropní konstrukce s početnými osvětlovacími body vyloučit cementem spojované desky a složité spárování.“
Autor projektu
Danny Wedekind, Geschäftsführer Trockenbau GmbH Bücheloh
Komentář investora
Velkorysý a moderně provedený plavecký bazén je hosty velmi oceňován. Pro jeho příjemné působení na návštěvníky je důležitá i akustika. Proto byly v přibližně dva metry širokém okrajovém pásmu kolem plaveckého bazénu použity akustické desky LaHydro Akustik s rozptýleným děrováním. Na stěnách plaveckého areálu, v převlékacích kabinách, v prostoru sprch a chodeb byly použity cementové desky Hydropanel.

fáze výstavby

V prostředí nedotčené přírody Duryňského lesa, nedaleko od Goethova města se nachází idylicky položený horský a lovecký hotel Gabelbach. Od roku 2014 proběhla jeho modernizace, kterou bylo dosaženo dnešního komfortu a současně historického architektonického šarmu a obnovení lesku uplynulých časů. Nový velkorysý lázeňský komplex „Gabelbach Spa“ přitom poutá pozornost svým mimořádným provedením stropu: Nad bazénem jiskří vypodobnění nočního hvězdnatého nebe.

Inovativní, chytré a efektivní řešení
Zkoušené a certifikované řešení
Angažovaný v udržitelnosti výstavby